Soa-test jongeren (tot 25 jaar)
Voor jongeren tot 25 jaar die alleen voor de zekerheid op soa getest willen worden, is er de GGD soa-thuistest. Deze test is dezelfde als de test die op het soa-spreekuur wordt gebruikt en dus even betrouwbaar.
De test moet binnen 2 weken nadat deze klaar ligt zijn opgehaald en ingeleverd. Is de test niet binnen 2 weken ingeleverd dan verwijderen we de test. Indien je in aanmerking komt en een code hebt ontvangen kun je het pakket ophalen bij GGD Leiden of GGD Gouda. Je kunt maximaal 1 keer per 6 maanden een thuistest bij ons aanvragen.
Lees eerst de voorwaarden voor het aanvragen van de soa-thuistest.
|
Anonimiteit GGD soa-thuistest
Wij vragen je persoonsgegevens, maar alleen voor intern gebruik. Je krijgt een code voor je testmateriaal; het laboratorium kent alleen deze code. De GGD Hollands Midden gebruikt de code voor statistieken, dus niet jouw persoonsgegevens.
Hoe werkt de GGD soa-thuistest?
In het pakket zit een uitgebreide instructie die je precies vertelt hoe je de test dient uit te voeren.
Nadat je de test hebt gedaan, stuur je het testmateriaal naar het LUMC in de bijgeleverde retourenveloppe.
Uitslag
Ongeveer twee weken nadat je de envelop hebt opgestuurd, ontvang je een sms met je uitslagen. Als er een soa is geconstateerd, volgt verdere behandeling bij de GGD. Neem dan contact met ons om een afspraak te plannen.
De thuistest voor jongeren die gewaarschuwd en niet gewaarschuwd zijn voor een soa is weer in beperkte mate beschikbaar. Kijk hier voor op het tabblad ‘Testen op soa’ en dan bij ‘Soa thuistest jongeren’. Af en toe sluiten wij het online aanvraagformulier van de soa-thuistest. Dit heeft te maken met een maximum aantal thuistests die we in een bepaalde periode mogen verstrekken. Het formulier is dan tijdelijk niet beschikbaar op onze website.